www.urduforumr.net پر خوش آمدید۔ ہمیں امید ہے کہ آپ یہاں پر اچھا وقت گزاریں
------

URDUCA PAYLAŞIM SİTESİ www.urduforum.forumr.net'e HOŞ GELDİNİZ. UMARIZ EĞLENCELİ VE VERİMLİ VAKİT GEÇİRİRSİNİZ

------

WELCOME TO URDU SHARING WEBSITE www.urduforum.forumr.net. WE HOPE YOU WILL HAVE ENJOYABLE AND EFFICIENT TIME HERE

------

Join the forum, it's quick and easy

www.urduforumr.net پر خوش آمدید۔ ہمیں امید ہے کہ آپ یہاں پر اچھا وقت گزاریں
------

URDUCA PAYLAŞIM SİTESİ www.urduforum.forumr.net'e HOŞ GELDİNİZ. UMARIZ EĞLENCELİ VE VERİMLİ VAKİT GEÇİRİRSİNİZ

------

WELCOME TO URDU SHARING WEBSITE www.urduforum.forumr.net. WE HOPE YOU WILL HAVE ENJOYABLE AND EFFICIENT TIME HERE

------
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Kelimenin SON harfi
Gündemimiz İsrail EmptySat Mar 29, 2014 10:36 pm by Psy-EjdeR

» Belgisiz Zamirler
Gündemimiz İsrail EmptySat Mar 29, 2014 10:22 pm by Psy-EjdeR

» Merak edilen, yeni öğrenilen kelimeler
Gündemimiz İsrail EmptySat Mar 29, 2014 10:15 pm by Psy-EjdeR

» Kendi imkanlarıyla öğrenenler için : Urduca'ya nasıl çalışılır ?
Gündemimiz İsrail EmptyTue Jul 24, 2012 9:38 am by yamanni

» Urduca için gerekli, Microsoft yazılımları, internetten sanal klavyeler vs.
Gündemimiz İsrail EmptyTue Jul 24, 2012 9:22 am by yamanni

» Kimsin Sen ?
Gündemimiz İsrail EmptyWed Nov 24, 2010 5:18 pm by SercAn

» Yüksek Lisans
Gündemimiz İsrail EmptySun Jun 13, 2010 1:49 pm by Khushi

» Urdu-Farsça MM Eğitim seti varmı?
Gündemimiz İsrail EmptySat Jun 12, 2010 9:44 pm by Khushi

» Kriket(Cricket)
Gündemimiz İsrail EmptyThu Jun 10, 2010 6:05 pm by Khushi

» Gündemimiz İsrail
Gündemimiz İsrail EmptyWed Jun 09, 2010 8:46 pm by Khushi

» Muhammed İkbal
Gündemimiz İsrail EmptyWed Jun 09, 2010 5:17 pm by frozenmemories

» Urdu Dili ve Edebiyatı'nı bitirdik. Eee sonrası ?
Gündemimiz İsrail EmptyWed Jun 09, 2010 3:34 pm by Khushi

» Meltem Cumbul Urduca kursuna gidecek!
Gündemimiz İsrail EmptyTue Jun 08, 2010 7:28 pm by Khushi

» Türkçe Cümleyi Urduca'ya Çevirmece :P
Gündemimiz İsrail EmptyTue Jun 08, 2010 12:22 pm by Khushi

» URDU FORUM RADYO
Gündemimiz İsrail EmptyTue Jun 08, 2010 12:10 pm by Khushi

» Geniş Zaman (Hal-i Mutlak)
Gündemimiz İsrail EmptyMon Jun 07, 2010 4:17 pm by URDUKURDU

» Urdu Dili Size Neler Kattı,Katabilir ???
Gündemimiz İsrail EmptyMon Jun 07, 2010 3:30 pm by Khushi

» Gece uyuyamayanlar buraya
Gündemimiz İsrail EmptySun Jun 06, 2010 11:48 pm by Melih

» Mirza Esedullah Han GALİB
Gündemimiz İsrail EmptySun Jun 06, 2010 10:52 pm by SercAn

» İnternetteki güvenilir Urduca sözlükler, websiteleri
Gündemimiz İsrail EmptySun Jun 06, 2010 8:28 pm by Khushi

Belgisiz Zamirler

Tue Jun 08, 2010 8:39 pm by Khushi

کوئی (koyi): bir,biri,herhangi bir,herhangi biri,hiç kimse.

Kimse konuşmuyor=koyi nahin …

Comments: 5

Kendi imkanlarıyla öğrenenler için : Urduca'ya nasıl çalışılır ?

Sun Jun 06, 2010 4:42 pm by SercAn

Çalışma yöntemlerinizi, çalışma sırasına göre konuları buradan paylaşırsak kendi …

Comments: 2

Geniş Zaman (Hal-i Mutlak)

Fri Jun 04, 2010 8:46 pm by Khushi

Her gün yapılan veya adet haline gelmiş şeyler bu zamanla ifade edilir.Yapılışı şu …

Comments: 11

Müennes(Dişil) Kelimeler

Sun Jun 06, 2010 11:59 am by Khushi

• Hal ve keyfiyet belirten ve sonu ی (ye) ile biten kelimelerin hepsi müennestir:

فقیری - …

Comments: 12

Şimdiki Zaman (Hal-i Natamam)

Sat Jun 05, 2010 10:01 am by Khushi

Sözün söylendiği anda meydana gelen olayları ve yapılan işleri anlatmak için …

Comments: 12

Çoğul Yapma Kuralları

Fri Jun 04, 2010 4:49 pm by SercAn

Erillerde ;

*kelimenin sonu ا ( elif ) ya da ہ ( h ) ile bitiyorsa bu harfler ے ' e döner

Comments: 16

mujhe nin kullanımı

Sat Jun 05, 2010 12:49 am by mavigokkusagi

şimdi ben tam olarak anlamış değilim karambole kullanıyorum valla Smile
bu mujhe anladıgım …

Comments: 10

You are not connected. Please login or register

Gündemimiz İsrail

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Gündemimiz İsrail Empty Gündemimiz İsrail Mon Jun 07, 2010 6:11 pm

torch

torch
.
.

Evet şimdik herkesin haberi vardır İsrail olaylarından.Filistin'e yıllardır yapılan bir zulüm.Belkide anlamsız bir soykırım.Peki hiç şu şekilde düşündünüz mü? Filistin de doğan bir bebeğin 20 yaşını görmesi 100 de 16 rastlanan ender bir durum.Yani başka bir deyişle yaşama imkanı o kadar kısıtlı ki, doğan her 100 bebekten sadece 16 sı yaşayabilcek.Yaşamak dediğimizde yaşamak olsa. Sürekli savaş halindeki bir ülkede, dışarıyla bağlantıları koparılmış,ilm,sanat, teknoloji gibi devrimizin birey yetiştiriciliğinde başrol üstlenen dallarından yoksun bırakılmış bir küçük ülke Filistin, nağmı değer Palestine.Bu şartlar altında yaşamaya çalışan bir avuç insan. Ve daha da kötü olan dünya da bu durumu değiştirmek için hiç bir çabanın olmaması. Avrupa'daki bazı aydın gruplar, sanatçılar ve bazı hepimizin bildigi yardım kuruluşlarının ufak çaplı yardımları sayesinde yaşan bir toplum belkide Filistin.İsrail ise neyaptığını anlayamadığım garip bir ülke.Yani şöyle garip ki adamlar amerika'yı yönetiyorlar.Ve bu devirde Amerika'yı yöneten bir devleti engellemek kolay bir iş değil işin gerçeği.Ne alaka İsrail Amerika filan demeyin,çünkü amerika nın ekonomisini ayakta tutan köklü firmaların hepsi yahudi iş adamlarının elinde.Amerika gibi dev bir ekonomiyi yöneten kişilerinde Amerika'nın siyasetini yönetmemesi içten bile değil.Sonuç ise hiçbirşey. Ne oldu? yardım götüren türk gemisine ateş açtılar.Normal şartlarda savaş sebebi sayılan bu eylem, kahramanlıklarıyla büyütüldüğümüz ülkemizde sadece polemik olarak medyada ateşlendi.Başbakanımız çıktı sert bir şekilde uyarılar tehditler savurdu.Ama yaptırım var mı? Hayır.Ne oldu? Sokaklar dolup taştı İsrail büyük elçilikleri taşlandı,ancak israil bayrakları yakmaktan öteye gidemiyen bir millet ortaya çıktı.Herkes Facebookta paylaştı israil sözcüsünün cevap veremediği an isimli bir videoyu belki izlemişsinizdir. Videonun içeriğinde israil resmi sözcüsü amerika lı bir tv programına katılmış canlı baglantıyla,Amerika lı spiker sert bir edayla bu yaptıgınız savaş sebebidir,Türkler savaş gemileriyle dayansa kapınıza napıcaksınız diyor, ancak İsrail li sözcü öle birşey yapamazlar diyor,hatta surat ifadesine bakılırsa ''YEMEZ'' ifadesi anlaşılıyor. Uluslararası bir oturumda alay konusu olduğumuz bu video da bizim halkımız İsrailli sözcününün cevap veremediği an diye paylaşıyor bu utanç videomuzu.

İsrail le gireceğimiz herhangi bir savaş durumu,ülkemizin geleceğini çok ciddi tehlikeye atacak bir adım olur.Yani ne olur? Bir anda yalnız bir ülke kalırız hertarafımız düşman olur.Ambargolar zaten can çekişen ekonomimizi iyice ayaklar altına alır. Kimse de kusura bakmasın tamamen yok oluruz şahsi düşüncem. Sonuç olarak ben bu yazıyı can sıkıntısından yazdım.Tepki çekebileceğimin farkındayım.Sadece olaylara daha farklı açılardan bakabilme lüksümüz var bizim.Üniversite öğrencileriyiz,bu ülkenin geleceğiyiz.Daha olumlu düşünüp daha mantıklı fikirlerle çıkmalıyız halkın içine.

Ancak genel olarak üniversite öğrencileri ne yapmış? Hitler keşke hepsini öldürseydin! isimli yazılar, iletiler, fotolar paylaşmış. İlk olarak bizler bunu yapmamalıyız. Bir devlet yanlış politika yapıyor diye o ırkı tamamen cezalandırmak bizim gibi aydın sıfatına girebilir kişilere yakışmaz.Dünya tarihinin en büyük ayıbını en büyük zulmünü Hitler'i haklı görüp tüm Yahudi insanların öldürülmesini istemek ırkçılıktan başka birşey değildir.Ozaman da sen ırkçıysan kendine göre haklıysan İsrail Devleti de ırkçı ve kendine göre haklı..Bunu bu şekilde düşünüp daha güzel yorumlar yapmalıyız.Şahsen öyle iyi yahudi dostlarım var ki görseniz sineği bile inciltmezler.Ama birçok arkadaşımdan gördüğüm üzere bizler hepsinin yanmasını istiyomuşuz.

Sonuç olarak kimsenin tepkisini çekmek istemem,ben sadece forumumuzdaki herkesi biraz düşünmeye davet ediyorum.Saygılarımı sunuyorum,teşekkürlerimi iletiyorum...

http://www.myspace.com/tuncalici

2Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Mon Jun 07, 2010 11:35 pm

celal

.
.

Bana kalırsa az bile yazmışsın

3Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Tue Jun 08, 2010 12:07 pm

Khushi

.
.

susturuluyoruz medya bile sustu.zaten medya neyi gündeme getirirse halk onu yapıyo onun peşinden koşuyo.gemiler basıldıktan sonra herkes bir filistin bayragı astı,ya be adam filistine mi yapıldı o saldırı senin gemine yapıldı.Türk gemisine.kendi bayragını assana.savaş olayına gelince,bu ülke demiyorum bu ülkenin halkı savaşacak kadar yürekli,israil halt etmiş açıkçası.ama devlet buna izin vermez.çünkü amerika kimi isterse o başbakan kimi isterse o cumhurbaşkanı seçiliyo bu ülkede.baştaki insanların çoğu satılmışlar.içlerinde vatan millet duygusu zerre kadar yok.Tayyip'e gelince,sevmedim sevemiyorum.onun bişi becerebileceğini de sanmıyorum.Atatürk gibisi gelmedi gelmicek bu ülkenin başına.derin devlet diye birşey tutturmuşlar ya aynen öle.çook büyük oyunlar oynanıyo.tayyipin çıkıp birkaç havalı afilli cümle kurması sırf halkı susturmak içindi,yoksa israile göz dağı verme olayı falan değildi kesinlikle.
Amerika parmağında oynatıyo işte.mesela birsürü ölümler oldu,hiçbiri de tesadüf değildi:
Adnan Kahveci- Eski Maliye Bakanı. Dedi ki;

"Bizim bağımsız olmamız için Amerika ve IMF'den kurtulmamız lazım.." 2gün sonra trafik kazasında öldü..!

Bedri İnce Tahtacı- Saadet partisi Gaziantep milletvekili,Dedi ki;"Amerika en büyük engeldir bir ülkede; A.B.D istediğini Başbakan yapar,istediğini Cumhurbaşkanı "5 gün sonra Antep'e giderken trafik kazasında öldü..!

Turgut Özal-Cumhurbaşkanı. Dedi ki;

"Musul ve Kerkük bizimdir. Bunu dünya biliyor, Alacağız"10 gün sonra öldü..!

Eşref BİTLİS- Jandarma Genel Komutanı. Dedi ki;

"Amerika'nın İncirlik'ten kalkan uçakları PKK'ya yardım dağıtıyor" 4gün sonra eksi -60 dereceye kadar dayanıklı olan TSK.lerine ait uçak ile Siirt’e giderken kaza geçirerek uçağı daha kalkar iken Ankara Yenimahalle posta işleme merkezinin üzerine düştü ve öldü..! Kaza nedeni uçak motorlarının buzlanması! Oysa Siirt'te o esnada hava soğukluğu -11 idi. Ank.’da ise -5 idi.

Recep YAZICIOĞLU- Denizli Valisi. Denizli'de kanun çıkardı;"Artık bundan sonra cafe ve benzeri yerlerde İngilizce isim

kullanılmayacak, yani cafe değil kahve yazılacak" dedi vee..1 hafta sonra Ankara'ya giderken trafik kazasında öldü..!

Bahtiyar AYDIN-Diyarbakır J.Bölge Komutanı;

"Bu dış mihrakların büyük bir oyunu, sakın inanmayın , kanmayın kardeşi kardeşe vurduruyorlar,
Lice'si ile Hani'si ile Eruh'u ve Edirne'si Muş'u ile aynı ırkın evlatlarıyız,bu ülke kolay kazanılmadı Çanakkalede dedelerimiz omuz omuza can vererek kazandılar bizde laiki ile muhafaza edeceğiz ve bu PKK bitecek bu ABD oyunu son bulacak" dedi ve.....10 gün sonra Diyarbakır Lice'de ilk okul çocuklarına önlük,bot,ayakkabı,ve kırtasiye malzemesi dağıtır iken keskin nişancı silahı ile sırtından çocukların gözü önünde vurularak öldü.
TBMM- 1 Mart tezkeresine red oyu verdi.
3 gün sonra İstanbul’un göbeğinde bombalar patladı. Kaç kişi öldü..!?

4Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Wed Jun 09, 2010 1:25 pm

torch

torch
.
.

Khushi ben tam ters bir bakış açısıyla yazı yazmaya calısmısdım da ya okumadın ya da kotu yazarlığım neticesinde anlaşılamadım.Veyahut ilk başındaki gaz cümlelerimi okuyup devamına gerek yok mantığı ile hareket ettin.Forumlarda siyaset tartışmak zaten saçma bir eylem,herkes kendisine göre haklıdır.Bir deneyim dedim şansımı kendi hatam Very Happy,son olarak
Kurtlar Vadisi izlemek güzel ancak Aşkı Memnu yu ve hatta Fox da yayınlanan Deniz Yıldızı isimli diziyide takip etmelisiniz, Ezel de başarılı.

5Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Wed Jun 09, 2010 3:33 pm

Khushi

.
.

sanırım sen de beni yanlıs anladın Very Happy neyse boşver Very Happy ezel favorim,aşkı memnuyu da izliyorum:D foxtaki arka sıradakileri de :)deniz yıldızını başından izlemedım die bakmıyorum:D
torch wrote:Khushi ben tam ters bir bakış açısıyla yazı yazmaya calısmısdım da ya okumadın ya da kotu yazarlığım neticesinde anlaşılamadım.Veyahut ilk başındaki gaz cümlelerimi okuyup devamına gerek yok mantığı ile hareket ettin.Forumlarda siyaset tartışmak zaten saçma bir eylem,herkes kendisine göre haklıdır.Bir deneyim dedim şansımı kendi hatam Very Happy,son olarak
Kurtlar Vadisi izlemek güzel ancak Aşkı Memnu yu ve hatta Fox da yayınlanan Deniz Yıldızı isimli diziyide takip etmelisiniz, Ezel de başarılı.

6Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Wed Jun 09, 2010 3:37 pm

torch

torch
.
.

Very Happy deniz yıldızını da seyret ya orda melih diye bir karakter var aynı ben. bizim okulda fln geçio o

7Gündemimiz İsrail Empty Re: Gündemimiz İsrail Wed Jun 09, 2010 8:46 pm

Khushi

.
.

hahahah tamam peki izlerim melih Very Happy

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]